İLÇEMİZ KAYMAKAM VEKİLİ SAYIN SEDAT SEZİK ŞEHİT AİLESİ VE ŞEHİT KABRİNİ ZİYARET ETTİ
 
 
 
Adıyaman'ın Samsat ilçesinde şehit ailesi ve şehit kabri ziyaret edilerek dua edildi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü Programı kapsamında, Mardin İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı emrinde görevli iken, Mardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin askeri aracın geçişi sırasında tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal'ın Örentaş Mahallesindeki ailesi ziyaret edildi. Daha sonra şehit kabri ziyaret edilerek İlçe Müftü Vekili Ömer Ünsal tarafından Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.
İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, şehit ailesini ziyaret ederek onlara olan vefa borcunu ödemeye çalışırken, sıkıntılarının olup olmadığını sorduklarını ifade etti.
 
İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, "Şehit aileleri ve gazilerimiz bizim emanetimizdir. Bunlara en iyi şekilde bakmak, onları yalnız bırakmamak vazifemizdir. Şehitleri anma günü vesilesi ile şehit ailemizi ziyaret ettik. Şehidimizin kabrini ziyaret ederek dualar ettik. Onlar inancımızın en yüksek mertebelerinden olan şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Vatan savunması için gerek yurt içinde, gerekse de sınırlarımız ötesinde kahraman Mehmetçiğimiz mücadele vermektedir. Allah hepsinin yardımcısı olsun ve tez günde zafer etsin" şeklinde konuştu.