İLÇEMİZ KAYMAKAM VEKİLİ SEDAT SEZİK DEVAM EDEN OKUL İNŞAATLARINDA DENETİM VE İNCELEMEDE BULUNDU
 
 
Adıyaman'ın Samsat ilçemiz Kaymakam V. Sedat SEZİK, bir yıl önce meydana gelen deprem dolayısıyla konteynır sınıflarda eğitim gören öğrenciler için yaptırılan okul inşaatlarında incelemelerde bulundu. İlçe merkezinde yaptırılan 5 okul inşaatında incelemelerde bulunan ilçemiz Kaymakam V. Sedat SEZİK, ilgililerden bilgiler aldı.
Samsat ilçesinde 2 Mart 2017 tarihinde meydana gelen 5,5 şiddetindeki deprem dolayısıyla konteynır sınıflarda eğitimlerini sürdüren öğrenciler için inşa edilmekte olan okul inşaatlarının önümüzdeki eğitim öğretim yılının başında tamamlanması için çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğünü ifade eden ilçemiz Kaymakam V. Sedat SEZİK, inşallah daha sağlam ve daha modern binalarda eğitim faaliyetlerinin sürdürüleceğini ifade etti.
İlçemiz Kaymakam V. Sedat SEZİK, "Samsat ilçemizde meydana gelen deprem dolayısıyla, ilçemizin genelinde olduğu gibi eğitim faaliyetlerimizde de sıkıntılar yaşandı. İlk önce çadırlarda, daha sonra ise konteynır sınıflarda eğitim gören çocuklar için zaman kaybetmeden okul inşaatlarına başlandı.  İnşallah 2018-2019 eğitim öğretim yılının başından itibaren öğrencilerimiz daha sağlam, modern ve temiz bir ortamda eğitimlerini sürdürebileceklerdir. Bu zor günleri geride bırakıp, huzurlu bir hayata başlanması için bütün imkânları kullanmaktayız. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayacaktır" dedi.