İLÇEMİZ KAYMAKAMI HALİD YILDIZ İŞYERLERİNE TAŞINAN ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
 
 
İlçemizde depremde mağdur olan esnaflar, işyerlerini tekrar yaparak yeni yerlerine taşınıyorlar.
 
2 Mart 2017 tarihinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde iş yerleri yıkılan esnaflar için çadır çarşı kurulmuş ve Adıyaman Valiliğinin koordinesinde yeni işyeri yapılması için temeller atılmıştı.
 
Bu aşamadan sonra esnaflar hızla işyerlerini tamamlamak için çalışmalarını yoğunlaştırırken, bazı esnaflar yeni işyerlerine taşınmaya başladılar. Devlet imkânları ile kurulan çadır çarşının ilk etapta ihtiyaca cevap verdiğini ancak kalıcı işyerlerinin daha sağlıklı ve sağlam olacağını kaydeden depremzede esnaflar, artık ilçede hayatın normale dönmesi ve deprem psikolojisinden kurtulmak için bir an önce işyerlerini tamamlamanın gayreti içerisine girdiler.
 
Yeni işyerlerine taşınan esnafları ziyaret eden İlçemiz Kaymakamı Halid Yıldız, esnafların kalıcı binalarda hizmet vermeye başlamanın sevindirici olduğunu ifade etti.
 
Samsat İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Süleyman Aslan, İlçe Müftüsü Metin Kara ve Samsat Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Fahrettin Çelik ile birlikte esnafları ziyaret ederek hayırlı olması temennisinde bulunan Kaymakam Yıldız, "Samsat ilçemizde ciddi iki tane deprem yaşandı. Burada yaşayıp ta mağdur olmayan her hangi bir insan olamaz. Dolayısıyla esnaflarımız da çeşitli sıkıntılar yaşadılar. Bu sıkıntıları aşmak için Devlet imkânları ile çadır çarşı kuruldu ve kalıcı işyerlerinin temelleri atıldı. Geri kalan kısmını ise esnaflarımız kendi imkânları ile tamamladılar. Bazı esnaflarımız yeni binalarına taşındılar. Depremin izlerinin silinmesi bakımında da bu durum sevindiricidir. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bir an önce diğer esnaflarımız da binalarını tamamlayarak kalıcı işyerlerine geçerler.  Allah milletimize böyle sıkıntılar yaşatmasın inşallah" dedi.