İLÇEMİZDE 10 NİSAN POLİS BAYRAMI KUTLANDI
 
İlçemizde Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 10 Nisan Polis Bayramı dolayısıyla Samsat İlçe Emniyet Amiri Serdar Demirel, Kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, polisler ve vatandaşların da katılımıyla, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtını çelenk koyup, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını okudular.
Polis Memuru Ayşe Cerit'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından İlçe Emniyet Amirliğinde tebrikler kabul edildi. Buradaki etkinliğe İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Aslan, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Kutlamalar çerçevesinde şehit güvenlik güçlerinin ruhuna Hacı Ömer Camiinde mevlit okutuldu ve Samsat Anaokulu öğrencileri Samsat ilçe Emniyet Amirliğine gelerek polislerin gününü kutladılar. Samsat İlçe Emniyet Amiri Serdar Demirel, İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK’İ makamında ziyaret ederek, polis teşkilatına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti. Burada bir açıklama yapan İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, 173 yıldır bu vatan için mücadele eden polis teşkilatı mensuplarını minnet duyguları ile selamladıklarını ifade ederek, şehitlere rahmet, gazilere ve ailelerine huzur ve mutluluklar diledi.
İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, "Eğer evlerimizde rahat ve huzur içerisinde uyuyabiliyorsak bunu güvenlik güçlerimizin özveri ve fedakarlığına borçluyuz. Yurt içinde ve sınırlarımızın dışında vatan, bayrak ve ezan için kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize minnet borçluyuz. Hepsini yürekten kutluyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize huzur ve mutluluklar diliyorum" dedi.