İLÇEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI
 
 
 
        İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı düzenlendi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü Programı kapsamında ilçeye giriş yapan vatandaşlar yolda Çanakkale savaşında askerlerin giydikleri kıyafetleri giymiş, ellerinde Türk bayrakları ile öğrencilerle karşılaştılar. Öğrenci ve vatandaşlara ekmek ve üzüm hoşafı dağıtılmasından sonra "Çanakkale Zaferi'nden 15 Temmuz Zaferi'ne" konulu fotoğraf sergisi gezildi. Daha sonra Cumhuriyet Konferans Salonunda, Samsat Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin hazırlamış olduğu kutlama programına geçildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an tilavetinden sonra Tarih öğretmeni Ali Kaşiyuğun tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Çanakkale Zaferi konulu video gösterisi, slayt ve ilçe protokolü, güvenlik güçleri, siyasiler ve öğrencilerin  okudukları Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" isimli şiirinin video sunumu gerçekleştirildi.
        Samsat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından müzik dinletisi ve "Çanakkale geçilmez" isimli tiyatro gösterisinden sonra resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.
        Programa İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, Belediye Başkan Vekili Şükrü Akın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındağ, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.