İLÇEMİZDE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
 
 
İlçemizde uyuşturucu ile mücadele konulu toplantı gerçekleştirildi.
 
Samsat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçemiz Kaymakamı Sayın Halid YILDIZ, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Süleyman Aslan, Samsat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şuayb Erdil, diğer ilgili kurum amirleri ile okul müdürleri katıldılar. Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eş güdüm sağlamak ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Samsat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şuayb Erdil, Samsat ilçesinde şüpheli vakaların neredeyse hiç olmadığını belirterek, buna rağmen her türlü olasılığı değerlendirdiklerini ve alınması gereken önlemlerin alındığın ifade etti.
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Halid YILDIZ ise yaptığı konuşmasında, Samsat ilçesinde bağımlılık yapan maddelerin kullanımının neredeyse hiç olmamasının kendilerini rehavete düşürmeyeceğini, alınması gereken her türlü önlemin alınacağını belirterek gençleri ve çocukları her türlü zararlı alışkanlıklardan korunması için yapılması gereken her ne varsa yapacaklarını söyledi.
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Halid YILDIZ, "Samsat ilçemizde bağımlılık yapıcı maddelerden korunması ve uyuşturucu kullanımının sıfır oranında seyretmesi için önlemlerimizi alacağız. Bu anlamla kurumlar arası işbirliğini çok önemsiyoruz. Güvenlik güçlerimiz her zamanda sahada olacak ve denetimlerini arttıracaklardır. Satışlar ile ilgili olarak esnaflarımıza gerekli uyarıları yapacak ve denetimlerimizi sıklaştıracağız. Din görevlilerimiz konu ile ilgili olarak vaaz ve hutbelerde bilgiler verecekler. Okullarımız eğitim faaliyetlerini sürdürürken aileler ve diğer kurumlar ile sıkı bir iletişim içerisinde olacaklardır" diye konuştu.
 
Toplantı sonunda bütün kurum amirleri ve okul müdürlerine söz verilerek konu ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulunularak, sundukları öneliler değerlendirildi.