Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.
Atatürk, ulusal bağımsızlığımızın simgesi, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağı, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır.
Büyük Önder Atatürk’ü andığımız bu günde bizlere düşen görev, O’nun ‘’Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’’ vecizesinde vurguladığı gibi, Cumhuriyetimizin bekasını sağlamak ve işaret ettiği yolda ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışarak ülkemizi ve milletimizi birlik ve bütünlük içerisinde daha güçlü ve daha aydınlık yarınlara taşımaktır.
Devletimiz milli irade, demokrasi ve kalkınma mücadelesinde, son yıllarda çok önemli mesafe kat etmiş, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak dünyanın güçlü ve lider ülkeleri arasında yerini almış, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir.
Bununla birlikte, coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi, bu gün de ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik hain saldırılarla karşı karşıya kalmaktayız. Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de aziz şehitlerimizin acısını yüreğimize taşıyoruz. Birlik, beraberlik ve bütünlüğümüze yönelik yapılan bu hain saldırılara karşı sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz olmadığı gibi, barış kardeşlik ve dayanışma çerçevesinde bu zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancımız da tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.