Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk koyma töreni, 28 Ekim 2017 günü Samsat Hükümet Konağı önünde yapıldı.
             29 Ekim 2017 günü Kaymakamlık Makamında düzenlenen tebrikat töreninden sonra, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Konferans Salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okuyarak, milli kahramanlık türkü ve şarkıları seslendirdiler.
            Kahta Kaymakamı ve Samsat Kaymakam Vekili Ahmet Gazi KAYA, bayram dolayısıyla yaptığı konuşmasında Cumhuriyetin ülkemizin en büyük kazanımı olduğunu, Türk Milletinin ülkesi uğruna neler yapabileceğini Çanakkale'de nasıl bütün dünyaya gösterdiyse,  Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve vatandaşlarımızın vatanseverliği ile 15 Temmuz'da da aynı ruhla ile gösterdiğini ifade etti.
            Türk milleti bugüne kadar değerlerine, devletine ve cumhuriyete nasıl sahip çıktıysa bundan sonrada aynı kararlılıkla sahip çıkacağını belirten Kaymakam KAYA, Devletimizin her geçen gün büyüdüğünü ve bütün dünyanın ülkemiz üzerinde hesapları olduğunu, bunun için de çok çalışmamız gerektiği ve uyanık olmamız gerektiğini ifade etti.
            Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Ahmet Gazi KAYA, Belediye Başkanı Yusuf FIRAT ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah AKIN tarafından ödüllerin verilmesi ile tören sora erdi.